CAMPIONAT DE SELECCIONS TERRITORIALS

Avui ha acabat el Campionat de Catalunya de Seleccions Territorials, campionat que ha comptat amb una amplia participació d'esportistes del Club que han anat a Blanes representant a Tarragona.

El Juvenil masculí, que comptava amb 8 jugadors del Club, ha quedat en primera posició

La imagen puede contener: 15 personas, personas sonriendo, personas de pie

En l'apartat femení, amb 4 jugadores del Club, ha acosneguit fer podi i quedar en tercera posició

La imagen puede contener: 17 personas, personas sonriendo

El Cadet masculí amb 5 jugadors del Club, ha quedat en quarta posició

La imagen puede contener: 14 personas, personas sonriendo, personas practicando deporte y cancha de baloncesto

En l'apartat femení, amb dues jugadores del Club, el Tarragona ha quedat en sisena posició

La imagen puede contener: 14 personas, personas sonriendo

L' Infantil Masculí, amb 7 jugadors del Club, ha fet una tercera posició.

La imagen puede contener: 13 personas, personas sonriendo, personas de pie y cancha de baloncesto

A l'apartat femení, amb 5 jugadores del Club, el grup de Tarragona ha fet una sisena posició

La imagen puede contener: 13 personas, personas sonriendo, pantalones y cancha de baloncesto

Moltes Felicitats a tots i totes!! a seguir gaudint del voleibol!

AMPLIA REPRESENTACIÓ DEL CLUB A LES TERRITORIALS

Demà dia 2 começa a Blanes el 6è campionat de  Catalunya de  Seleccions Territorials amb una nodrida representació de jugadors i jugadores del club que defensaran els colors de Tarragona a la pista.

Demà dia 2 és el torn dels equips juvenils. En l'apartat masculí, seran els nostres representants; AGUSTIN KOHAN, ARNAU MASIA, NAHUEL OSOLA, PAU PASTOR, JORDI MARIMON, JOAQUIN CASTILLO, IVAN SANCHEZ i MARTI NAVARRO.

En l'apartat femení; MARIA BARRERO, CAROLINA MATAMOROS, JUDITH TERRATS i RAQUEL JORDAN

El divendres dia 3 serà el torn dels equips cadets. En l'apartat masculí ens representaran; DAVID CANO, ALEX LLERENA, PABLO GIMENO, TONI CORTES i CRISTIAN RODRIGUEZ.

En l'apartat femení; NOAH RODRIGUEZ i LIA ROLDAN

Dissabte dia 4 jugaran els equips infantils. En l'apartat masculí, seran els nostres representants; JAVIER GALAN, IKER MOTERA, DANIEL CUSTODIO, PABLO ROSALES, GUILLEM MIRAMBEL, ADRIA RODRIGUEZ, GAEL NUÑEZ.

Mentre que en l'apartat femení; LORENA DORNEANU, NADIA PLASENCIA, NOELIA SANCHEZ, ERNA TOCADOS i JUDITH URIBE, seran les representants del club.

Els partits es podran seguir per streaming al canal de youtube VOLEI CATALA.

GALICIA ESPERA AL SÈNIOR MASCULÍ

Els propers dies 11 i 12 de gener a Dumbria ( La Corunya), el Sènior masculí disputarà el torneig per intentar aconseguir la Copa Principe.

La primera semifinal la jugaran contra els anfitrions, el dissabte dia 11 a les 19:00h, en l'altra semifinal s'enfrontaran el Barça Voleibol i el Rotogal Boiro Voleibol.

El dos equips guanyadors jugaran la final el diumenge dia 12 a les 12 del matí.

La Copa principe enfronta als dos equips millor classificats a final de la primera volta dels dos grups de Superlliga 2.

El nostre Club ha participat en el torneig en diverses ocasions, una d'elles en la que es va proclamar campió al 2017, jugant la final contra el San Sadurniño, també a Galicia i l'any passat que es van quedar a la semifinal després de caure davant un potent EMEVE, equip que es va acabar aixecant amb el títol de campió.

Molta sort equip!!

PRE-SELECCIONATS A LES SELECCIONS TERRITORIALS

Els propers dia 2 (equips juvenils), dia 3 ( equips cadets) i dia 4 (equips infantils), de gener, se celebrarà a Blanes l'edició del 2020 del campionat de Catalunya de Seleccions Territorials.

A l'apartat masculí participaran Barcelona, Tarragona, Lleida i Girona, mentre que a l'apartat femení hi hauran 6 equips; Barcelona 1, Barcelona 2, Barcelona 3, Tarragona, Lleida i Girona.

Aquest dies previs s'estan realizant els entrenaments de selecció amb una amplia representació del Club.

Els seleccionats defensaran els colors de Tarragona al Torneig.

JUVENIL MASCULÍ

ARNAU MASIA, JOAQUIN CASTILLO, NAHUEL OSOLA, JORDI MARIMON, MARTÍ NAVARRO, IVÁN SÁNCHEZ, PAU PASTOR, AGUSTIN KOHAN, MARIO MATARAN

CADET MASCULÍ

PABLO GIMENO, DAVID CANO, CRISTIAN RODRIGUEZ, MARC MARIMON, GERARD CODINACH, ALEX LLERENA, ANTONI CORTES, PABLO SIMON

INFANTIL MASCULÍ

PABLO ROSALES, GUILLEM MIRAMBEL, IKER MOTERA, DANIEL CUSTODIO, ADRIÀ RODRIGUEZ, TEO SEGURA

JUVENIL FEMENÍ

CAROLINA MATAMOROS, MARIA BARRERO, JUDITH TERRATS, RAQUEL JORDAN

CADET FEMENÍ

AINA GOVAERTS, LIA ROLDÁN, NOAH RODRIGUEZ

INFANTIL FEMENÍ

LORENA DORNEANU, NADIA PLACENCIA, NOELIA SÁNCHEZ, CLAUDIA SILES, ERNA TOCADOS, JULIA VILAR, JUDIT URIBE

A més dels jugadors, DAVID VILAR ha estat escollit seleccionador del equip de Tarragona Infantil Femení, ALEKSANDAR STEVOVSKY del Tarragona Infantil Masculí i ADRIÀ BENITO del Tarragona Juvenil Masculí.

Els partits es podran seguir en directe ( i posteriorment en diferit) al canal de Youtube de Vòlei Català.

http://www.fcvolei.cat/arc.php

http://www.fcvolei.cat/noticia.php?ida=1&idn=2212&blanes-acollirca-el-sisci-campionat-de-catalunya-de-seleccions-territorials-2020

https://www.facebook.com/seleccionscatalanesvoleibol/

 

 

 

ÚLTIMS PARTITS ABANS DE NADAL

Aquí us deixem amb els partits del cap de setmana

JUGUEN A CASA

SÈNIOR MASCULÍ SUPERLLIGA 2

TARRAGONA SP SP- FAMILYCASH XÀTIVA VOLEIBOL Dissabte 21 a les 20:00h

ALEVÍ MASCULÍ

TARRAGONA SP SP- VOLEIBOL SANT JUST "A" Dissabte dia 21 a les 11:15h

JUVENIL MASCULÍ (PRIMERA CATALANA)

FINQUES TARRACO SP SP- INS. ANNA GIRONELLA MUNDET  Dissabte dia 21 a les 9:15h

JUVENIL FEMENÍ ( TERCERA CATALANA)

TARRAGONA SP SP- CV VILAFRANCA VERD Dissabte dia 21 a les 10:00h

CADET FEMENÍ (TERCERA CATALANA)

TARRAGONA SP SP- CV VILAFRANCA VERD Dissabte dia 21 a les 11:45h

CADET MASCULÍ ( PRIMERA CATALANA)

KRABCHEMICAL SP SP- INS. ANNA GIRONELLA MUNDET Dissabte dia 21 a les 11:00h

INFANTIL MASCULÍ ( PRIMERA CATALANA)

TARRAGONA SP SP- CV GELIDA Dissabte dia 21 a les 12:00h

INFANTIL FEMENÍ (SEGONA CATALANA)

ERCROS SP SP- CV CUBELLES Dissabte 21 a les 9:30h

ES DESPLACEN

SÈNIOR MASCULÍ (PRIMERA CATALANA)

CV MONJOS PANSALUD ENERGY- TARRAGONBA SP SP Diumenge dia 22 a les 12:30h Pav. Municipal  Santa Margarida i els Monjos

ALEVÍ FEMENÍ

CV ESPLUGUES "C"- TARRAGONA SP SP Dissabte dia 21 a les 12:30h IES la Mallola

JUVENIL FEMENÍ ( SEGONA CATALANA)

CV MONJOS PANSALUD- ASISA SP SP Diumenge dia 22 a les 10:45h Pav. Municipal Santa Margarida i els Monjos

CADET FEMENÍ ( SEGONA CATALANA)

CV MONJOS PANSALUD- GRUPSERVIESPORT SP SP Diumenge dia 22 a les 9:00h Pav Municipal Santa Margarida i els Monjos

MOLT BON NADAL I FESTES FETES A TOTS I TOTES!!!

La imagen puede contener: una o varias personas

Página 3 de 96